Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ücretsiz Kargo Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü
Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü
$54.50 $33.75

Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü, HM-PTSE/HM-PTSE-I modelleri akıllı çok kriterli sensörler, çift algılama özelliğini adreslenebilir iletişim ile birleştiren geçmeli tip lastik sensörlerdir. Bir fotoelektronik algılama odası, dumanı algılarken, bir termal eleman artış hızı ve sabit sıcaklıkta ısı algılaması sağlar.

Montaj ve Proje Fiyatlandırması için bizi arayabilirsiniz. 0262 606 0 150
Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü
Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü

$54.50 $33.75

Açıklama

Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü, HM-PTSE/HM-PTSE-I modelleri akıllı çok kriterli sensörler, çift algılama özelliğini adreslenebilir iletişim ile birleştiren geçmeli tip lastik sensörlerdir. Bir fotoelektronik algılama odası, dumanı algılarken, bir termal eleman artış hızı ve sabit sıcaklıkta ısı algılaması sağlar. Bu sensörler açık alanların korunması için tasarlanmış olup izleme ve kontrol fonksiyonlarına yönelik olarak sadece uyumlu ve tescilli bir iletişim protokolünü kullanan kontrol panellerine bağlanmalıdır.

HM-PTSE-I sensörü izolatör içerir.Bu ürünü kullanıyorsanız, loop üzerinde kaç adet izolatörün kullanılabileceğinin ayrıntıları için panel belgelerine bakın.Yerel olarak 360° görülebilir bir sensör gösterimi sağlamak için her bir sensördeki iki LED yanar (LED’lerin çalışması panelden yapılan confige bağlıdır). Uzaktan LED gösterge özelliği standart baz terminallerine kablo ile bağlı isteğe bağlı bir aksesuar ile sağlanmaktadır.

Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü Bakımı

Temizlik öncesinde istenmeyen alarmları önlemek için sistemi devre dışı bırakın:
 1. Temizlenecek sensörü sistemden çıkarın.
 2. Kapağı yerinde tutan dört adet tırnağı her birini yavaşça yerinden çıkarın ve sensör kapağını çıkarın.
 3. Termistör hava kılavuzunu yavaşça dışarı çekerek çıkarın.
 4. Ekran/bölme kapağının dış kısmını çıkarmadan dikkatlice vakumlayın.
 5. Ekran/bölme kapağı tertibatını dışarı doğru çekerek çıkarın (termistöre zarar gelmemesine dikkat edin).
 6. Algılama bölmesinden, algılama bölmesinin kapağından ve gerekirse termistörden toz ve kalıntıları çıkarmak için elektrikli süpürge ve / veya temiz ve basınçlı hava kullanın.
 7. Kapaktaki kare ve yuvarlak delikleri, algılama bölmesinin etrafındaki kare ve yuvarlak pimlerle hizalayarak, yerine oturuncaya kadar yavaşça bastırarak algılama bölmesi kapağını tekrar takın.
 8. Kılavuzdaki delikleri bölme kapağının üstündeki pimlerle hizalayarak, termistör hava kılavuzunu tekrar takın (termistöre zarar gelmemesine dikkat edin).
 9. Sensör kapağını tekrar takın. Kapağı sensörle hizalamak için kapak çıkarma tırnaklarını ve LED’lerini kullanın. Kapağı yerine oturtun.
 10. Tüm sensörler temizlendiğinde, loop’un gücünü tekrar sağlayın ve sensörleri TEST başlığı altında açıklandığı gibi test edin.
Toz kapakları nakliye sırasında ve ilk takıldığında ünitelerin korunmasına yardımcı olur. Kirliliğe karşı tam koruma sağlayacak şekilde tasarlanmamışlardır. Bu nedenle sensörler inşaat, büyük restorasyon çalışmaları veya diğer toz üreten çalışmalardan önce sökülmelidir.Sistem çalıştırılmadan önce toz kapakları çıkarılmalıdır

Yangın sensörleri uyumlu ekipmanla birlikte kullanılmalıdır.Duman sensörleri, dumanın sensörlere ulaşmadığı yerde başlayan yangınları algılamayacaktır.Bir sensör, bir binanın başka bir seviyesinde gelişen yangını algılayamaz.Duman sensörlerinin de algılama sınırlamaları vardır. Yangın sensörleri seçilirken çevreye önem verilmelidir.Yangın sensörleri sonsuza kadar çalışamaz.Yangın sensörleri elektronik parçalar içerir.

Sensörler 10 yıldan daha uzun süre dayanacak olsa da, bu parçalardan herhangi biri herhangi bir zamanda arızalanabilir. Bu nedenle, yangın algılama sisteminizi en az altı ayda bir kez test edin. Duman sensörlerini düzenli olarak temizleyin ve bakımını yapın. Taktığınız yangın algılama sistemine dikkat etmek ürün sorumluluk risklerinizi önemli ölçüde azaltacaktır.

Ek bilgi

Specification: Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü

Marka
Çalışma Voltajı DC 15~32V
Max. Bekleme Akımı 200µA @ DC 24V (Led blink hariç)
Led Akımı 300µA @ DC 24V (Led blink aktif)
Yedek Çıkış 3,5 mA @ DC 24V
Uzak Çıkış Voltajı DC 22,5V @ DC 24V input
Uzak Çıkış Akımı 10,8 mA @ DC 24V
Çalışma Sıcaklığı -30°C ~ 70°C
Nem Oranı 10% ~ 93% (Yoğuşmasız)
Ebatlar Ø:102 mm H: 61 mm (MI/B501AP/IV ile)
Ağırlık 99 Gram
Max. Kablo Ölçüsü 2,5 mm²
Materyal PC/ABS
Renk Fildişi

Videos

Videos: Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü

İnceleme (0)

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Honeywell HM-PTSE Duman ve Isı Dedektörü”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Garanti Şartları

Remelsan Elektronik, satışını yaptığı ürünler için garanti belgesinde belirtilen şartlar çerçevesinde üretim hatalarına karşı sorumludur. Garanti süresi 2 yıldır.

Ürün garanti süresi içerisinde üretim hatalarından dolayı arızalanması halinde ücretsiz olarak onarılır ve müşteriye iade edilir. Azami tamir süresi arızalı ürünün, teknik servislerimize bildirim tarihinden itibaren başlar ve 20 iş günüdür.

Ürünün onarımı Remelsan Elektronik teknik servisinde yapılacaktır. Teslim tarihinden itibaren garanti süresi dâhilinde bir yıl içerisinde, ayni arızayı dörtten fazla tekrarlaması veya farklı arızaların altıdan fazla ortaya çıkması halinde üründen yararlanamama ve tamir süresinin aşılması durumlarında ve arızanın Remelsan Elektronik teknik servisinde tamir olamayacağının belirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

Ürünlerin üzerine yapıştırılan bandrol ve etiketlerin sökülmesi, yırtılması, virüs ve yazılımdan kaynaklanan hatalar, ürünün düşürülmesi, kırılması, darbe alması, ezilmesi, bükülmesi, kısa devre edilmesi, düşük, yüksek yada ani voltaj uygulamaları, topraklama hataları, eksikliği, satıcı tarafından temin edilmeyen hatalı aksesuar yada sarf malzemelerinin neden olduğu arizalar, write me essay yetkili olmayan kişilerin yaptığı bakim, onarım, kapasite artırımı, kaza, yangın, felaketler, taşıma işlemlerinden oluşabilecek arizalar, normal aşınma ve yıpranmalar, atmosfer şartlarından kaynaklanan çürüme, korozyon, oksitlenme, v.b. beklenmeyen aşınma,buy dissertations yıpranma ve bozulmalar garanti kapsamına alınmayacaktır.

Ayrıca garanti belgesinde detaylandırılan diğer olumsuz kullanım durumlarında ürün garanti kapsamına alınmayacaktır.

Gerektiği durumlarda istenirse ücretli onarım ve hizmetlerden faydalanılabilecektir.

Ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar firmamıza yazılı olarak bildirilmelidir.

Tüm şartlar haricinde oluşan problemler ile ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir.
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
 • Total (0)
Compare
0