Ajax MotionProtect Outdoor

ajax motionprotect outdoor

Ajax MotionProtect OutdoorGelişmiş bir anti-maskeleme sistemi ve evcil hayvan bağışıklığına sahip kablosuz dış mekan hareket dedektörü

Ajax MotionProtect Outdoor, Ajax alarm sistemi içerisinde kullanılan kablosuz bir dış mekan hareket dedektörüdür. Dedektör, görüş hattında 1.700 metreye kadar bir mesafede korumalı Jeweller radyo protokolü aracılığıyla hub ile iletişim kurar. Ajax MotionProtect Outdoor, dedektör görüntüsünü engellemeye (anti-maskeleme sistemi) ve evcil hayvanlar tarafından tetiklenmeye (evcil hayvan bağışıklığı) karşı koruma sağlar. Hareket algılama mesafesi ayarlanabilir: 3 ila 15 metre.

Ajax MotionProtect Outdoor hem önceden takılmış pillerle çalışabilir hem de harici bir güç kaynağı kullanabilir. Dedektör ayarlarına bağlı olarak pillerin ömrü 5 yıla kadardır.

Sistem kullanıcısı, dedektörü iOS, Android, macOS ve Windows için özel olarak tasarlanan Ajax uygulaması aracılığıyla yapılandırabilir. Güvenlik sistemi, kullanıcıları tüm olaylardan anında bildirimler, SMS ve aramalar yoluyla bilgilendirir. Ajax alarm sistemi, bir haber alma merkezine sorunsuzca bağlanabilir.

Ajax MotionProtect Outdoor Fonksiyonel Özellikleri

ajax motionprotect outdoor fonksiyonel özellikleri

 1. Ana ışık göstergesi
 2. Üst ışık göstergesi ve maskeleme sensörü
 3. Üst hareket sensörü merceği
 4. Maskeleme sensörü
 5. Alt ışık göstergesi ve maskeleme sensörü
 6. Alt hareket sensörü merceği
 7. SmartBracket bağlantı paneli (dedektörü sökmeye yönelik herhangi bir girişimde kurcalama düğmesini etkinleştirmek için delikli kısım gereklidir)
 8. SmartBracket panelini bir vidayla sabitlemek için delik
 9. “Açık” düğmesi
 10. Kurcalama düğmesi
 11. QR kod
 12. Harici güç kaynağı kablo çıkışı için konektör
 13. Hareket algılama aralığını ayarlamak için kaydırma çubuğu
back to menu ↑

Ajax MotionProtect Outdoor Nasıl Çalışır

Hırsız Alarm Sistemi etkinleştirildiğinde, dedektör sürekli olarak iki PIR sensöründen sinyaller alır. Her iki sensör de aynı hareketi algılarsa, MotionProtect Outdoor anında hub’a bir alarm sinyali gönderir ve yeşil bir LED ile yanıp söner. MotionProtect Outdoor, sallanan bitkileri ve ağaçları olduğu kadar hayvanları, kuşları, böcekleri de görmezden gelerek yanlış alarmalara sebebiyet vermez ve gereksiz heyecan yaratmaz.

Neler Yapar ?Hareket alarmı ile güvenlik sistemi ayrıca sirenleri etkinleştirebilir ve bağlıysa bir güvenlik şirketine bildirebilir.

Sistem etkinleştirilmeden önce bir hareket algılanırsa, dedektör hemen değil, hub tarafından bir sonraki sorgulama sırasında devreye alınacaktır.

back to menu ↑

Anti-maskeleme sistemi

Maskeleme Hareketi, dedektör lensinin görünümünü herhangi bir şekilde engelleme girişimidir.

Ajax MotionProtect Outdoor, aşağıdaki maskeleme türlerini algılar

 • Her iki lensin önünde bir engel
 • Lenslerden herhangi birinin önünde bir engel
 • Lenslerden herhangi birini opak bir maddeyle boyamak veya yapıştırmak
 • Dedektörün ön tarafını opak bir maddeyle yapıştırmak
 • Bir aerosol uygulamak veya dedektörün ön yüzünü boya ile boyamak

Bir veya daha fazla türde maskeleme algılanırsa, dedektör bir maskeleme alarmı oluşturur ve 1 saniye süreyle yeşil bir LED yakar.

MotionProtect Outdoor, güvenlik durumundan bağımsız olarak maskelemeyi algılar.

back to menu ↑

Ajax MotionProtect Outdoor Kurulumu

 • Ajax uygulamasında Cihaz Ekle seçeneğini seçin.
 • Cihazı isimlendirip, QR Kodunu manuel olarak tarayın/yazın (cihaz üzerinde ve kutu üzerinde) ve konum odasını seçin.
 • Ekle’yi seçin ve geri sayım başlayacaktır.
 • Açma / kapama düğmesine 3 saniye basarak cihazı açın.

Algılama ve arabirimin oluşması için, dedektör hub’ın kablosuz ağının kapsama alanı içinde (tek bir korumalı nesnede) konumlandırılmalıdır. Hub ile bağlantı talebi, cihazı açarken kısa bir süre için iletilir.

Ajax MotionProtect Outdoor, hub’a bağlanamazsa 6 saniye sonra otomatik olarak kapanır. Bağlantıyı yeniden denemek için cihazı kapatmanıza gerek yoktur. Dedektör halihazırda başka bir hub’a atanmışsa, Ajax MotionProtect Outdoor’u kapatın ve ardından standart ekleme prosedürünü izleyin.

Hub ile bağlantı başarısız olursa, 30 saniye sonra bağlantı girişimini tekrarlayın.

Hub’a bağlı cihaz, uygulamadaki hub’ın cihazları listesinde görünecektir. Listedeki dedektör durumlarının güncellenmesi, hub ayarlarında ayarlanan cihaz ping aralığına bağlıdır (varsayılan değer 36 saniyedir).

Maskeleme alarmlarını önlemek için, kurulumdan önce cihaz ayarlarında maskelemeyi önleme özelliğini kapatın! back to menu ↑

Ajax MotionProtect Outdoor Montaj Detayları

SmartBracket bağlantı panelini, birlikte verilen vidalar veya çift taraflı yapışkan bant kullanarak geçici olarak yüzeye sabitleyin. Kurulum yüksekliğini göz önünde bulundurun. Ajax MotionProtect Outdoor hareket sensörünün sağlıklı çalışabilmesi için montaj yapmanız gereken yükseklik ölçükleri Minimum 80 cm Maksimum 130 cm’dir.

Ajax uygulamasında her iki sensör de aynı anda olmak üzere üst ve alt sensörler için Algılama Bölgesi Testi ve anti-maskeleme testi gerçekleştirin . Dedektör harekete tepki vermezse, uygun hassasiyet seviyesini, algılama aralığını seçin ve dedektör eğim açısını kontrol edin.

back to menu ↑

Ajax MotionProtect Outdoor Satın Al

 • Product
 • Specification
 • Photos

Ajax MotionProtect Outdoor

$310.00 $235.00 -24%
Ajax MotionProtect Outdoor, kapınıza veya pencerenize yaklaşan ziyaretçileri tespit etmek için tasarlanmıştır. Minimum 3 ila ...
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
9.5 Total Score
Ajax MotionProtect Outdoor

Şık Tasarım
9.5
Uzun Pil Ömrü
9.5
Üstün Koruma
9.5
PROS
 • Tasarım
 • Montaj Kolaylığı
 • Mesafe Ayarı
 • Pil Ömrü
 • 2'li Koruma
 • Stabil Çalışması
CONS
 • Ebatı Biraz Büyük
Add your review  |  Read reviews and comments

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Your total score

Elektronik Güvenlik Sistemleri
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
 • Total (0)
Compare
0